Спеціалізовані лабораторії

Кафедра біохімії, мікробіології та фізіології харчування, має навчальні спеціалізовані лабораторії, дві лекційні аудиторії, оснащені мультимедійним обладнанням, які відповідають найсучаснішим вимогам навчального процесу для підготовки фахівців високого рівня.

Також до складу кафедри входить науково-дослідна лабораторія мікробіології ім. А.О. Кириленко, обладнана сучасними приладами, необхідними для проведення мікробіологічних досліджень, як класичними методами, так і з використанням сучасних мікробіологічних аналізаторів. У лабораторії проводять дослідження: докторанти, молоді вчені, аспіранти, магістри випускаючих кафедр академії та студенти різних технологічних спеціальностей. Лабораторія відповідає вимогам Державної санітарно-епідеміологічної служби, про що свідчить дозвіл на роботу навчальних лабораторій, виданий СЕС в Одеській області в 2011 р.

МІКРОПЛАНШЕТНИЙ ФОТОМЕТР STATFAX 4700 (Швеція) – з його допомогою виявляємо мікотоксини, алергени, гліадин, гістамін і багато іншого в харчових продуктах, сировині, кормах. Використовується іммуноферментний аналіз в планшетах полістиролів з подальшою фотометрією. Оснащений сенсорним екраном для зручності управління, результат виводиться на друк вбудованим принтером. Вбудоване програмне забезпечення надає декілька режимів обробки даних прямо під час їх прочитування, а також можливість редагування готових тестів і створення нових тестів користувачем. Може бути підключений до комп'ютера через USB-порт для отримання даних в електронному вигляді.

На сьогодны – четвертий в Одесі.


МІКРОПЛАНШЕТНИЙ ФОТОМЕТР STATFAX 4700 (Швеція)

МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ ЕКСПРЕС-АНАЛІЗАТОР ВасТrас 4300 автоматично реєструє зростання широкого спектру мікроорганізмів.

Принцип дії приладу BacTrac 4300 заснований на методі виміру імпедансу (опору потоку змінного струму через матеріал; зміни імпедансу зазвичай відбуваються в живильному середовищі під час зростання та метаболічної активності мікроорганізмів). За останні роки даний метод швидко завоював ринок саме завдяки своїй універсальності та надійності.

Вимірювальна система приладу BacTrac 4300 є високочутливою до мікробних метаболітів і дозволяє проводити виміри навіть в селективних живильних середовищах.

У даному приладі можна встановити одночасно дві незалежні температури. Кожна температурна зона має 32 вимірники місця, що дозволяє досліджувати одночасно 64 зразки. Якщо необхідно збільшити кількість досліджень, що проводяться, досить підключити додатковий модуль приладу BacTrac 4300 на 64 зразки. Комп'ютер може керувати роботою 12 модулів BacTrac 4300, що дозволяє одночасно досліджувати 768 зразків.

  • Сфери застосування:
  • Кількісна оцінка міри мікробного забруднення;
  • Експресне визначення санітрно-значимих мікроорганізмів;
  • Скринінг патогенних мікроорганізмів;
  • Сертифікація харчових продуктів і питної води;
  • Контроль стерильності матеріалів і розчинів;
  • Дослідження активності стартових культур;
  • Вивчення впливу різних чинників на зростання мікроорганізмів;
  • Визначення речовин-інгіборів;
  • Моніторинг довкілля.

МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ ЕКСПРЕС-АНАЛІЗАТОР ВасТrас 4300

МІКРОСКОПОМ PRIMO STAR (Німеччина) являэ собою бінокулярний мікроскоп з камерою для фотографування та трансляції. Даний мікроскоп призначений переважно для дослідження клітинних і тканинних культур, а також седіментов у флаконах для зберігання культур і біологічних чашках Петрі.

Типові сфери застосування: дослідження крові та клітин тканин людини, спостереження за внутрішньоклітинними процесами живих клітинних культур, взаємодія між окремими клітинами, їх рухливість та зростання.


МІКРОСКОПОМ PRIMO STAR (Німеччина)

СУЧАСНІ ЕЛЕКТРОННІ ЛІЧИЛЬНИКИ КОЛОНІЙ дуже полегшують роботу мікробіолога, головним чином за рахунок функцій підрахунку по частинах (зонам) з подальшим підсумовуванням, блокування рахунку (щоб не злічити що-небудь випадково) і запам'ятовування останнього рахунку.

СУЧАСНІ ЕЛЕКТРОННІ ЛІЧИЛЬНИКИ КОЛОНІЙ

АВТОМАТИЧНІ ДОЗАТОРИ незамінні при роботі з об'ємами рідин менше 1 мл.


АВТОМАТИЧНІ ДОЗАТОРИ

Лабораторії мають зв’язки з кафедрами, факультетами інших ВНЗ, науково-дослідними інститутами та галузевими науково-дослідними лабораторіями та ін. : лабораторія кафедри мікробіології та вірусології ОНУ ім. І.І. Мечнікова; ТОВ «Айсберг»; ВАТ „Миронівський ЗВКК”; м’ясопереробний завод „Легко”; ТОВ «Агротрейд-Юг»; company SY-LAB GERÄTE GMBH (Австрія); Товариство мікробіологів України; Ужгородський національний університет; Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного; Європейська федерація харчової науки і технології; Інститут харчових технологій в Нові Сад (Сербія); технологічний факультет Університету в Нові Сад (Сербія).

На даний час в лабораторіях проводяться дослідження за темами:

1. Дослідження на промислову стерильність безалкогольних напоїв, сидру, консервів, маринадів, томатних соусів, кетчупів, соку та ін.
2. Дослідження впливу дезинфікації трубопроводів на якість питної води.
3. Дослідження впливу обробки озоно-повітряною сумішшю на санітарний стан зерна.
4. Вплив додавання овочевих екстрактів на розвиток лакто- і біфідобактерій у екструдованих зернових виробах.

Останні новини:

Відкрита лекція «Наукові напрямки сучасної генетики»
18 жовтня відбулася відкрита лекція «Наукові напрямки сучасної генетики» кандидата білогічних наук, доцента кафедри генетки та молекулярної біології біологічного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова Січняка Олександра Львовича. Були присутні викладачі та студенти кафедри
Вітаємо переможців олімпіади з технічної мікробіології
Семенченко К. ТХ-308а – I місце
Михайловська В. ТЗХ-33а – I місце
Дубина А. А. ТЛ-307 – II місце
Савченко В. В. ТЗХ-33а – III місце
Відкрита лекція доцента Труфкаті Людмили Вікторівни
26 вересня відбулася відкрита лекція (для групи ТЗХ-33 у рамках дисципліни «Мікробіологія галузі») доцента Труфкаті Людмили Вікторівни «Мікроорганізми – збудники бродіння заквасок і тіста. Сировина та поліпшувачі хлібопекарного виробництва. Особливості технологій хлібобулочних і борошняних кондитерських виробів». Були присутні завідувач та викладачі кафедри БМФХ та представник методичного відділу ОНАХТ.
Олімпіада з технічної мікробіології
Олімпіада з технічної мікробіології відбудеться 12 жовтня о 14:30 в аудиторії А-424. Запрошуються усі бажаючі!